Stretnutie najúspešnejších žiakov školy na Poľovníckej chate

Vo štvrtok 13. júna boli najúspešnejší žiaci našej školy pozvaní na poľovnícku chatu, kde im poľovníci pripravili pekné predpoludnie.

Deti súťažili v streľbe zo vzduchovky, čo bolo pre nich veľmi atraktívne a súťaž bola veľmi napínavá. Viaceré deti mali výbornú mušku, viaceré dievčatá boli dokonca lepšie ako chlapci. Po napínavých vyraďovacích súbojoch ostali už len tí najlepší strelci a strelkyne. Títo boli odmenení medailami a diplomami.

Okrem toho im poľovníci priniesli ukázať cvičeného dravca – sokola rároha a tiež poľovníckeho psíka, ktorý sa s deťmi ihneď skamarátil. Popri súťaži v streľbe si deti opekali špekáčky. K občerstveniu dostali i viaceré sladkosti, ktoré majú u detí vždy veľký úspech. Počasie bolo nádherné, čo prispelo k vydarenej akcii.

Poľovníkom sa chceme veľmi pekne poďakovať za pripravený program a zároveň veríme, že v tejto peknej tradícii budeme naďalej pokračovať i v ďaľšom roku.

Pedagogický dozor: Petrovská M., Rummel P.