Angličtina v pesničkách

Dňa 5. 11. 2014 žiaci II. A a II. C vystúpili s nacvičenými anglickými piesňami na jesennom koncerte Angličtina v pesničkách.

Projekt Angličtina v pesničkách vznikol v roku 1999 v Jazykovej škole modernej angličtiny a podporili ho ŠJŠ na Palisádach v Bratislave, ZSE, OUP, IKRE, Plus 7 dní, Slovenský rozhlas, MŠ SR a bol vyskúšaný prvýkrát v spolupráci so ZŠ Jelenia v Bratislave. Odvtedy na koncertoch v PKO vystúpili tisícky detí.

Naša škola spolupracuje už vyše desať rokov s autorom tohto projektu pánom Ing. Vojtechom Kresťankom, CSc., ktorý v spolupráci s významným slovenským skladateľom pánom Alim Brezovským, vytvorili veľké množstvo anglických piesní a hravou formou dali deťom možnosť učiť sa angličtinu. Pri nahrávaní piesní objavili viacero mladých talentov, ktorým umožnili vydať vlastné CD a pokračovať v úspešnej ceste speváka.

Za tento projekt získali od európskej komisie a MŠ SR vyznamenanie - Európsku značku. Veľkým úspechom je zaradenie Angličtiny v pesničkách do európskeho zborníka najoriginálnejších nápadov pre motivovanie žiakov vo vyučovaní angličtiny.

Na koncerte nás s chuťou a nasadením dirigoval pán Ali Brezovský, s ktorým sa deti aj odfotografovali, ako i s pánom Kresťankom. Opäť sa tešíme na jarné vystúpenie, na ktoré nás autori pozvali.

Matilda Antalicová