Karneval

Fašiangy sú už tradične časom plesov, zábav a karnevalov. Karneval nechýbal ani na našej základnej škole. Konal sa 6. 2. 2015, v tento deň prebiehalo vyučovanie v maskách.

Žiaci 1. stupňa si dali na výbere masiek naozaj záležať. Do školy zavítali rôzne rozprávkové bytosti - ježibaby, víly, princezné, ale aj kovboji, šašovia, vojaci a veľa iných masiek s rozžiarenými očkami. Snažili sa zaujať nielen farebnosťou, ale aj originálnosťou. Za svojimi žiakmi nezaostávali ani ich učiteľky, a tiež prišli do školy v krásnych maskách.

Promenáda masiek sa konala počas veľkej prestávky na chodbách našej školy. Vyhodnocovalo sa veľmi ťažko. Pani učiteľky vybrali najpôsobivejšie masky, ktorým ceny odovzdala pani riaditeľka.

V školskej jedálni si pochutnali na výborných šiškách, tak ako to k fašiangovej zábave patrí.

Aj vďaka rodičom, ktorí sa postarali o nádherné masky svojich ratolestí sme všetci prežili jedno čarovné dopoludnie plné radosti.

O rok sa tešíme opäť!

Iveta Pitáková, Zuzana Kovalčíková, Michaela Burtovská